Trend

Takviyeler ve Diyet Hapları Arasındaki Fark

Takviyeler ve diyet hapları arasındaki fark nedir? Çok benzer oldukları doğrudur; muhtemelen bu yüzden birçok insan aynı şey olduğunu düşünüyor! Ancak, her birinin faydaları diyet için ayrı yardımcılar olarak kategorize edilebilecek kadar belirgindir. Her ikisi için aynı kalan şey, her birinin kilo kaybınızın etkinliğine katkıda bulunması, ancak işlevsellikte farklılık göstermesidir (neden alınırlar).

Takviyenin ne olduğunu ve ne için olduğunu açıklayarak takviyeler ve diyet hapları arasındaki farkı açıklamaya başlayalım. Takviyeler bir sıvı (bir içecekle karıştırılır), bir kapsül (bir hap olarak yutulacak şekilde) veya bir toz olarak alınabilir. Bir takviye almanızın nedeni, vücudunuzdaki eksik olan belirli bir vitamin veya minerali arttırmak ve vücudunuzu, çalışması gereken bazı şeylerle desteklemek, vücudunuzun doğal olarak yeterince üretmeyebileceğidir. Örneğin, en yaygın vitamin kalsiyumuna bakalım. Bu vitaminin doğal özellikleri kas büyümesinde uzmanlaşmıştır. Şimdi, çok sık egzersiz yaptığınızı ancak kas büyüklüğünüzde çok fazla değişiklik göremediğinizi fark ederseniz, vücudunuzun hafif kalsiyum eksikliğinden muzdarip olması mümkündür. Bu durumda, düşük kalsiyum seviyelerinizi telafi etmek için bir kalsiyum takviyesi alırsınız. Bunu yapmak, vücudunuzdaki kalsiyumu uygun seviyelere çıkaracak, egzersizlerinizden daha fazla yararlanmanıza ve kas büyümesini daha hızlı bir şekilde görmeye başlamanıza yardımcı olacaktır. Başka bir örnek olarak, potasyumu (vücudunuzdaki 3 numaralı önem ve miktarı tutan mineral) önereceğim. Potasyumun tek işlevi sindirimi düzenlemek ve belirli elementleri dönüştürerek yediğiniz yiyeceklerden enerji çıkarmak için yakılan şeydir. Egzersiz yaparken kolayca yorulursanız, potasyum takviyesi ihtiyacının ortaya çıkabileceği bir durum bulunabilir. Kendi başına bir potasyum takviyesi almak size enerji vermeyecektir, sadece bir şey yediğinizde size daha fazla enerji vermenize yardımcı olur … egzersiz yaparken iyi bir atıştırmalık nedir … bir granola bar. Granola barınızdan biraz enerji almak için bir mola verdiğinizde, küçük atıştırmalıkların size bir potasyum takviyesi yardımı ile devam etmek için çok daha fazlasını verdiğini göreceksiniz.

Bu iki takviye örneğinden sonra, diyet hapının ne olduğunu açıklamaya geçelim, böylece takviyeler ve diyet hapları arasındaki farkı kolayca görebilirsiniz. Diyet hapları (ve takviyeleri) almak tamamen güvenlidir ve vücudunuzdaki belirli yanıtları tetiklemek için doğal elementleri kullanır. Diyet hapı almanın etkileri, takviyelerin olduğu ince ‘güçlendiricilerden çok daha pratiktir ve kolayca hissedilebilir. Yine de, her ikisi de etkili ve sağlıklı bir kilo kaybı için önemli ve hayati önem taşımaktadır. Bir diyet hapının farklı etkileri çoktur, ihtiyacınız olan hemen hemen tüm kilo verme yardımları farklı bir diyet hapında bulunabilir. Örneğin, diyet yapıyorsanız ve hiçbir şey yiyemeyeceğiniz veya çok az yemeye izin verdiğiniz bir noktadaysanız, tıpkı her zaman ‘bunun için bir uygulama’ olduğu gibi, bunun için bir diyet hapı vardır. Midenizdeki batma boşluğunu rahatlatmak için iştah baskılayıcı diyet hapları bulabilirsiniz, böylece bu aç geceleri göbek huzursuzluğu olmadan geçirebilirsiniz. Esasen vücudunuzu, aç olduğunda istediği tüm doğru vitamin ve mineralleri sağlayarak tam bir yemek yediğinizi düşünerek kandırır. Hiçbir kalori yanında size maliyeti, ama midene bunu söyleme. Egzersiz yaparken yağ yakma kapasitenizi artıran bu diğer popüler diyet hapını duymuş olabilirsiniz.

Kilo verirken kişisel gereksinimlerinize uygun bulabileceğiniz birçok farklı takviye ve diyet hapı vardır. Almanın güvenli olduğunu unutmayın ve sadece kilo verme zor görevinizi daha katlanılabilir yapın. Bir kez daha, takviyeler vitamin ve mineral güçlendiricilerdir ve diyet hapları vücudunuzun kilo vermesine yardımcı olmak için daha pratik etkiler sağlar. Artık takviyeler ve diyet hapları arasındaki farkın farkında olduğunuza göre, yeni farkındalığınızı kullanarak her zamankinden daha hızlı ve daha kolay kilo vermenize yardımcı olan bu harika araçlardan yararlanabilirsiniz!

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı