Trend

Sinüzit için Bitkisel Çözüm

Modern ilaçlardan önce, sağlığın anahtarı bitkisel ilaçlardı ve insanlar sinüslerinin sorunlarını çözmek için sinüzit bitkilerini kullandılar. İnsanlar o günlerde basitti ve araçları içinde yaşamak zorunda kaldılar. Çok fazla paraları ya da kredi kartları yoktu, bu yüzden sahip oldukları şeyleri ve kendilerinin üretebileceklerini yaptılar. Bahçeler sebze, meyve ve otlar ile doluydu ve otlar sadece yiyeceklerini baharatlamak için değil, vücutlarını iyileştirmek içindi. Bu bitkisel ilaçlardan bazıları bugün hala sinüs problemleri için popülerdir.

Xin Yi San, sinüzitle savaştığı şekilde neredeyse büyü olarak kabul edilen popüler bir bitkisel ilaçtı. Genellikle sıradan ev hanımlarının bahçelerinde bulunabilen tüm doğal malzemelerden derlenmiştir: manolya çiçeği, asarum, saman tohumu, ledbouriella, angelica, ligusticum, cimicifuga, akebia ve meyan kökü. Bu bileşenler birlikte karıştırıldığında, en tıkalı burun tıkanıklığını giderebilen ve mukus üretimini yavaşlatacak bir sinüs savaşçısı oluşturacaklardı. Bu çare en iyi parçası, kendi özel bahçelerinde büyümek ve korumak için ucuz olmasıydı.

Bu sinüzit bitkilerinden bazılarını düşündüğünüzde, kullanımları konusunda biraz dikkatli olmalısınız. Çoğu bitki güvenli olmasına rağmen, bazı tehlikeli olanlar vardır ve onları birleştirirken ne yaptığınızı bilmelisiniz. Bu nedenle, herhangi bir karışımın konsültasyon olmadan tıbbi kullanım için karıştırılması ve karıştırılması önerilmez. Bir bitki uzmanı veya doğal bir doktor size tavsiyede bulunabilir. Bir sağlık mağazasında tüm malzemeleri bulabilmeniz Xin Yi San veya başka bir bitkisel karışım yapmanız gerektiği anlamına gelmez. Ayrıca, herhangi bir bitkisel tedaviyi çok fazla tüketmemeye dikkat etmelisiniz. Çok iyi bir şeyin olumsuz etkileri olabilir. Ve küçük miktarlarda güvenli olan bazı bitkilerin daha büyük miktarlarda zehirli olma olasılığı vardır.

Sinüzit otları, tıpkı tüm ilaçlar gibi, farklı insanları farklı şekillerde etkileyebilir. Kilo, yaş, gebelik, metabolik hız ve alerjiler, bitkisel ilaçlar almaya başladığınızda bile dikkate almanız gereken bazı faktörlerdir. Bu nedenle, bir bitki uzmanı veya bir homeopatik doktor olan bu bitkilerin kullanımı konusunda bir uzmana danışmak önemlidir.

Sinüzite katkıda bulunabilen, ancak mükemmel bir doğal tedaviye sahip olabilen bir başka sorun da yediğiniz besindir. Bazı yiyeceklerden kaçınmaktan daha doğal bir şey yoktur ve bazı yiyeceklerin vücudunuzu daha fazla mukus oluşturmaya meyilli olduğu gösterilmiştir. Bu yiyeceklerden daha az yemenin daha az mukus yaratacağı ve bu nedenle sinüzit ile ilgili sorunlarınızı azaltacağı düşünülmektedir. Mukusunuzun aşırı aktif hale geldiğini hissettiğiniz anda şu ürünlerden kaçınmayı deneyin: süt, dondurma, peynir, kırmızı et ve kızarmış yiyecekler. Bunları diyetinizden çıkararak mukus salgılarını yavaşlatabilir ve daha erken hissetmenizi sağlayabilirsiniz.

Enfeksiyonları sisteminizden “yakmanın” harika bir yolu, mükemmel bir sinüzit otu olan yaban turpu kullanmaktır. Yaban turpu, deneyimin bir parçası olan ısıya dayanabilirseniz yemek güvenlidir. Eşit miktarda rendelenmiş yaban turpu ve karışık limon suyu içmek enfeksiyonla savaşabilir ve sinüslerinizi hızla temizleyebilir. Diğer şifalı bitkiler de iyileştirici özelliklere sahiptir. Yıllar önce bahçeler şifa için kullanılan bu tür ajanlarla doluydu. Zerdeçalla (köri) pişirme, doğu yemeklerinde kullanıldı ve önde gelen bir iltihap azaltıcı olduğu ve bu nedenle sinüzit bitkisi olarak mükemmel bir aday olduğu düşünülüyordu.

Birçok çay bitkilerden yapılmıştır ve şişlikten tıkanıklığa kadar farklı sorunları iyileştirmeye yardımcı olabilirler. Bu çaylardan gelen buhar, baş ve buruntaki tıkanıklığı gevşetmeye yardımcı olur ve nefes almayı kolaylaştırır. Domates çayı güçlü malzemelerle doludur: domates suyu, limon ve sarımsak. Bu vitamin karışımı enfeksiyonla savaşmanıza ve sinüziti tedavi etmenize yardımcı olacaktır. Sadece şeylerin daha basit tarafını arıyorsanız; melisa çayı boğaz ağrısını yatıştırmak için harikadır ve limon balsamı, vurma şansı olmasa bile sinüs problemlerini önleyici olarak harikadır.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı