PMS için Bitkisel Çözüm Derlemesi

PMS için besin takviyeleri ve bitkisel ilaçlar üreten şirketlerin bunlara PMS için doğal “tedaviler” olarak bakmalarına izin verilmez. Aslında, FDA, tüm diyet takviyesi üreticilerinin “bu ürün herhangi bir hastalığı teşhis etmek, tedavi etmek veya iyileştirmek için tasarlanmamıştır” gibi bir tıbbi feragatname eklemesini gerektirir. Bununla birlikte, üretici değilim ve diyet takviyelerinin üretim sürecine veya söz konusu takviyelerin satışına dahil değilim. Ben sadece bazen şiddetli PMS semptomlarından muzdarip bir kadınım ve inanıyorum ki PMS için doğal tedaviler var ve iyileştim.

Teknik olarak, hastalığın tedavisi yoktur, sadece tedaviler vardır. Şahsen, PMS’yi bir hastalık olarak görmüyorum. PMS semptomlarının büyük ölçüde son birkaç yüz yılda meydana gelen sağlıksız beslenme değişikliklerinden ve modern kadınlar olarak karşı karşıya olduğumuz streslerden kaynaklandığına inanıyorum. Kadınların yüzlerce yıl önce PMS’den muzdarip olmadığını söylemek değil. 19. yüzyılda, “adet çılgınlığı” olarak adlandırıldı ve popüler tedavi yumurtalıkların çıkarılmasıydı.

Normal sağlıklı yumurtalıkların çıkarılması modern tıp topluluğu tarafından desteklenmese de, PMS semptomlarını tedavi etmek için yumurtlamayı bastırmak çok farklı değildir. PMS için bitkisel ilaçları asla tavsiye etmeyecek olan doktorlar, eşlik eden tüm yan etkileriyle birlikte doğum kontrol hapları ve diğer sentetik hormonları reçete edecektir. Çoğu tıp doktoru otlar ve diğer doğal tedaviler hakkında çok az şey biliyor.

Temsilcileri, ücretsiz örnekler ve bilgilendirici broşürler taşıyan ofislerini ziyaret eden ilaç şirketleri tarafından mahkemeye çıkarılır. PMS ve diğer koşullar için doğal kür üreticileri, doktor ofislerini ziyaret etmek için satış temsilcileri göndermez. Muhtemelen geri çevrileceklerdi. Elbette istisnalar vardır. Naturopatik Tıp doktorları daha yaygın hale geliyor. Ve kendi başlarına zaman geçiren, PMS ve diğer koşullar için bitkisel ilaçlar hakkında eğitim veren bazı tıp doktorları var. Tıp camiasının çoğunluğu tarafından incelenebilirler. Ne de olsa bunlar “halk ilaçları”.

Aslında, PMS için en iyi bitkisel ilaçlar, geleneksel tıpta yerli şifacılar tarafından kullanılan “halk ilaçları” dır. Ancak, çoğu bilim topluluğu tarafından değerlendirildi. Aktif bileşenler izole edilmiştir ve üretilmektedir. Onları patentleyemezsiniz. Doğal olarak oluşan maddelerdir. Yani, ilaç şirketleri bunlarla büyük ölçüde ilgilenmiyor. FDA onayı almak için gerekli araştırma ve geliştirme çok pahalıdır ve patent alamadıkları maddelere harcanması zaman alıcıdır.

Bu nedenle, PMS için bu bitkisel ilaçlar veya PMS için doğal tedaviler reçetesiz olarak mevcuttur, ancak doktorunuz muhtemelen size bunları söylemeyecektir. Yıllar boyunca farklı ürünleri, farklı diyetleri, farklı egzersiz planlarını vb. Araştırıp denedim. Uzun vadede buna değdi, ama sinir bozucu.

Diyet, başlamak için iyi bir yerdir. Tuz, kafein, şeker ve alkol PMS semptomlarını artıracaktır. Bazı kadınlar tuza duyarlı olmadıklarını söylüyor ve bu doğru olabilir. Herkes farklıdır. Çok fazla tuz içeren işlenmiş yiyecekler yersem, bir balon gibi şişerim.

Bazı kadınlar kafeine duyarlı olmadıklarını söylüyor, ancak bir süre onsuz gitmeyi deneyin. Birkaç hafta boyunca onsuz gitene kadar, kafeinin size ne yaptığını gerçekten anlamıyorsunuz. Muhtemelen ilk fark edeceğiniz şey baş ağrısıdır. Çok fazla kafeinli içecek içiyorsanız, aniden durmak iyi bir fikir değildir. Yoksunluk belirtileri kötü olabilir. Tamamen durana kadar yavaş yavaş kesmeyi deneyin. Birkaç hafta kafeinsiz gidip kafeinli bir içecek içerseniz, vücudunuz üzerindeki etkilerini göreceksiniz. Bu bir ilaç. Zaman zaman kullanıldığında, kendinizi yüksek ve mutlu hissetmenizi sağlayacaktır, ancak bir kez bir tolerans geliştirdiğinizde, bunu elde etmek için sadece “ihtiyacınız” vardır.

Kafein bir uyarıcıdır, vücuttaki stres hormonlarının üretimini arttırır, bu da vücudun ruh hali düzenleyicisi olan dolaşımdaki serotonin seviyelerini azaltır. Kafein kaygı veya sinirlilik ve sinirlilik artar. Ara sıra kullanım geçici bir destek sağlar, ancak sık sık sürekli kullanım yorgunluğa yol açar. Ancak, yorgun olsanız bile, iyi bir gece uykusu alamazsınız. PMS için en iyi doğal tedavilerden biri, vücudun serotonin üretmek için kullandığı 5-HTP’dir. Ancak, kafeini azaltmazsanız, etkisiz bulabilirsiniz.

B-kompleksi vitaminleri ve kompleks karbonhidrat eksikliği nedeniyle PMS sırasında şeker isteriz. Bu yüzden yorgun ve depresif hissediyoruz. İstekliğe verirsek ve basit bir karbonhidrat (şeker) yersek, geçici olarak daha iyi hissedebiliriz, ancak çok kısa sürede daha yorgun ve hatta daha üzücü hissedeceğiz. Tatlı bir şey istediğinizde, gerçekten sevdiğiniz bir elma ya da meyve yiyin ve her zaman B vitaminlerinizi almayı unutmayın.

Alkol bir depresandır. Vücudun B vitaminlerini ve diğer gerekli besin maddelerini emme yeteneğini engeller. Sıvı tutulumu, baş ağrısı, yorgunluk, ruh hali değişimleri, anksiyete ve depresyonu arttırır. Çalışmalar, akşam yemeğine sahip bir bardak kırmızı şarabın sizin için iyi olduğunu göstermesine rağmen, bilim adamları kırmızı şarabın aktif bileşeninin diyet takviyelerinde bulunan resveratrol olduğunu belirlediler.

PMS için en iyi bitkisel ilaçlar (benim düşünceme göre) karayılan otu, chasteberry, sarsaparilla, kırmızı yonca ve tribulus terrestris. Bunlar hormonal seviyeleri stabilize eden, vücut tarafından hormon oluşturmak için kullanılan veya vücut üzerinde östrojen benzeri bir etkiye sahip bileşenler içerir. Chasteberry, özellikle, Ibuprofen gibi doğal bir anti-enflamatuar, ancak daha güvenlidir. Çalışmalar, meme hassasiyetini ve diğer ağrıları etkili bir şekilde hafiflettiğini göstermiştir. Bunların PMS için doğal tedaviler olduğuna inanıyorum. Onları etkisiz bulursanız, diyetinize, kafein alımınıza ve burada belirtilen diğer yönlere ve düzenli egzersize bakın. PMS için bitkisel ilaçlar ancak bir kadının diyetinde veya yaşam tarzında olumsuz yönlerle karşılanmadığı takdirde çalışabilir.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı