Trend

İdrar Kaçırma için Bitkisel Tedaviler

Selvi esansiyel yağı, büzücü nitelikleri nedeniyle kullanımı mükemmel olabilir. Bu yağ, dokuların tonlanmasına yardımcı olur ve sıvının etkili bir şekilde atılmasını teşvik eder. Bir banyoda yaklaşık altı damla kullanmak isteyeceksiniz veya küçük bir kase ılık suda iki damla ile bir kompres yapabilirsiniz. Bu sıvıya küçük bir havlu sıkmanız ve alt karın üzerine yerleştirmeniz gerekecektir. Günlük kullanım için, yaklaşık yüzde 2 oranında seyreltilmiş bir yağ kullanmak daha kolay olacaktır, daha sonra her gün alt karnına biraz masaj yapın. Düzgün kullanılırsa, bu iyi bir tedavi olabilir.

Atkuyruğu idrar kaçırma için en önde gelen tedavidir. At kuyruğu oldukça güçlü bir diüretiktir, ancak en önemlisi kayda değer miktarda silika içerir. Bu bitki mesane dokuları üzerinde sıkılaştırıcı ve tonlayıcı bir etkiye sahip olacak ve bu onu verimli bir şekilde boşaltmaya teşvik edecek ve kayıp kas tonusunun bir kısmını geri kazanmaya yardımcı olacaktır. Bu bitki en iyi bazı ülkelerde bulunan taze meyve suyu olarak alınır. Günde iki kez iki çay kaşığı almak isteyeceksiniz.

Duygusal rahatsızlık sorunun bir parçasıysa, St.John’s Wort iyi bir anlaşma sağlayacaktır. Suyu aynı oranda kullanın veya bir veya iki hafta boyunca diğer tedavilerle infüzyon yapın. Parlak güneş ışığında dışarı çıkmayı planlıyorsanız bu ilaçla denize girmediğinizden emin olun, çünkü bu tedavi güneş hassasiyetini artırabilir.

Saw palmetto, prostat bezinde hücre çoğalmasını uyaran bir testosteron formunu inhibe ettiği için idrar kaçırmada yardımcı olabilir. Erkeklerde genişlemiş bir prostat olması, banyoya normalden daha sık gitmelerine neden olur. Kadınlar bu ilaçtan da yararlanabilirler, çünkü araştırmalar Saw Palmetto’nun idrar organlarını güçlendirdiğini gösterdi ve bu özellikle menopozdan geçen kadınlar için yararlıdır.

Sıcak ve soğuk kompresler idrar kaçırma tedavisinde başka bir doğal yoldur. Bu, sıcak ve soğuk kompresleri değiştirerek yapılacaktır. Yaklaşık üç dakika sıcak kompres ve ardından bir dakika soğuk yapmak isteyeceksiniz, bir veya iki kez tekrarlayın. Ayrıca oldukça ılık bir banyo yapmayı ve ardından bel ve mesane bölgesi etrafında kısa bir soğuk su sıçramasını deneyebilirsiniz. Bir duşu tercih ederseniz, aynı şekilde yapılabilir, dışarı çıkmadan hemen önce aynı alana odaklanarak suyu bir dakika kadar soğutun. Bu yöntem, daha iyi kas kontrolü almanıza yardımcı olacak pelvik dolaşımı uyarmaya yardımcı olacaktır.

Meditasyon ve egzersiz ayrıca stresi hafifletmeye yardımcı olur ve idrar organlarını içeren organ kaslarını güçlendirir ve güçlendirir. Vücudumuzla karşılaştığımız birçok problemde olduğu gibi, diyette basit bir değişiklik uzun bir yol kat edebilir. Çoğu zaman bazı yiyecekleri diyetimizden çıkarmaya çalışırsak kendimize çok yardımcı olabiliriz. Baharatlı yiyeceklerin yanı sıra şeker veya ballı yiyeceklerin yanı sıra narenciye yiyecekleri ve domates bazlı soslar idrar tutamama durumumuzu çok geliştirebilir. Ayrıca diyetinizdeki alkollü, gazlı ve kafeinli içeceklerin miktarını azaltmayı da düşünebilirsiniz. Ayrıca idrar kaçırma probleminizi tedavi etmek için herhangi bir bitkisel tedaviye başlamadan önce bir doktora danışmayı düşünebilirsiniz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı