Hepatit B için Bitkisel Tedavi

HİNDİSTAN BİTKİ BİLİMSELLERİ, 350 milyondan fazla kronik (yaşam boyu) enfeksiyon geçiren iki milyar enfekte insanın (HBV – Hepatit B virüsü ile enfekte) bulunduğu korkunç hastalık olan Hepatit B için etkili ve ucuz bir tedavi bulduğunu iddia ediyor.

Dr Narendra Singh başkanlığındaki Lucknow merkezli Uluslararası Bitkisel Tıp Enstitüsü (IIHM), hücrelerde interferon oluşumunu katalize eden geleneksel Hint bitkilerinin (karaciğer-böbrek kürü) bir özünü geliştirdi. Hücrelerdeki düşük interferon üretimi, karaciğerin viral enfeksiyonlarla savaşma kapasitesini azaltır. Hepatit için karaciğer-böbrek tedavisi, ölümcül hastalığın tedavisinde oldukça yararlı bulunan Bohrriva Deffusa (Punarva), Picorhiza Curova (Kutki) ve Phylynathus Hirruri bitkisel özlerinin bir kombinasyonudur.

Singh, 12 Asya ülkesinden bilim insanlarının ve klinisyenlerin yoğun araştırmanın bir parçası olduğunu ve ilacın son zamanlarda ABD ve İsrail’den bir ajans olan Ortodoks Birliği tarafından tanındığını söyledi. ABD, Fransa, İsrail ve Kanada’dan şirketler, ilacın toplu üretimi için IIHM ile zaten bir anlaşma imzaladılar.

Bitkisel formülasyon hemoglobin hem de interferonu arttırma kapasitesine sahiptir. Singh, “İlacın daha fazla denenmesine devam ediyoruz ve diğer ajanslarla görüşmeler devam ediyor” diyor.

“Otlar Banaras Hindu Üniversitesi ve Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Merkez Enstitüsü’nün (CIMAP) botanik bahçesinde yetiştirildi, böylece büyük bir şekilde tanınma ihtimalini artırdı” dedi.

Hepatit B, 1982’den beri mevcut olan güvenli ve etkili aşılarla önlenebilir. Kronik enfeksiyonların gelişmesini durdurmada yüzde 95 etkilidir. Büyük bir insan kanserine karşı ilk aşıdır. Dünya Sağlık Örgütü (WHO), 1991 yılında tüm çocukların hepatit B aşısını almasını istedi. 116 ülke, bu aşıyı rutin aşı programlarına ekledi.

Bununla birlikte, aşının en çok ihtiyaç duyulduğu Hindistan, bunu karşılayamıyor çünkü hükümet bunu karşılayamıyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı