Trend

Hemoroid Evde Tedavi – Sadece 48 Saat İçinde Doğal ve Bitkisel Tedavi

Hemoroid Alternatif Tedavisi:

Giderek daha fazla insan hemoroid için alternatif evde tedavi araştırıyor

Günümüzde insanlar modern ilaçlara ve doktorların gerçek bir tedavi olmaksızın denemek istedikleri ameliyatlara karşı büyüdüler. İlaçların yaptığı, semptomları, özellikle tromboze dış hemoroidlerle ilişkili ağrıyı bastırmaktır, böylece genel olarak insanlar ilacın etkisi devam ettiği sürece günlük rutinlerine devam edebilirler.

İlaçlar en iyi ihtimalle rahatsızlıktan biraz rahatlayabilir ve hatta bir süre kanamayı durdurabilir, ancak bu hastaların hemoroid tehdidinden tamamen kurtulabileceği anlamına gelmez. Çünkü sadece semptomları tedavi ederek, bu yığınları tekrar tekrar tetikleyen gerçek nedeni durduramazsınız.

Hemoroidlerin sık sık yeniden ortaya çıkmasının arkasındaki gerçek nedeni en iyi şekilde ele almak, tomurcukta en çok nedeni sıkıştırmaktır. Bunu yapmak için, soruna bütüncül bir bakış açısıyla yaklaşmak gerekir. Bu, kişinin genel sağlığı, yaşam tarzı ve rutini, yemek alışkanlıkları ve daha fazlası anlamına gelir. Bu doğal hemoroit tedavisi için güvenli ve hızlı bir tedavi için en iyi seçimdir.

Hemroid tedavileri için doğal bir her derde deva arayışımıza başlamadan önce, hemoroitlerin tam olarak ne olduğunu ve bunlara neden olan ana faktörlerin neler olduğunu anlamamız gerekir.

Hemoroide Neden Olan Faktörler

Hemoroidler, alt rektumun duvarları boyunca uzanan çevre dokular ve varis benzeri damarlar ve anüs, maruz kaldıkları sık stres ve gerginlik nedeniyle içerideki artan basınçtan ayrıldığında ortaya çıkar.

Süzme, akut kabızlık sırasında olduğu gibi anal kanaldan çıkarken zorluk çeken sertleştirilmiş ve inatçı dışkıları zorla bağırsak hareketine bağlı olabilir.

Bu, damarların şişmesine ve genişlemesine neden olur, bu da onları taşıması için acı verir. Diğer faktörler hamilelik sırasında ve daha sonra doğum sırasında olabilir. Bu, kan hacminin ve hormonal değişikliklerin arttığı, damarların iç duvarlarının içeriden biriken basınca dayanamadığı yerlerde damarların genişlemesine ve patlamasına neden olur. Ayrıca fetus, anal bölgedeki sıkışmaya katkıda bulunan damarlar ve dokular üzerinde oturur.

Diğer faktörler, bir kişinin, mesleği nedeniyle ağır yükleri kaldırmak zorunda kaldığı ve her yaptığı zaman, karın kaslarını asansör için ekstra itme için sıkmak için nefesini çok sıkı tutması gerektiğidir. Bu, damarların ekstra kan akışı nedeniyle şişkinleşmesine, kasların istediği oksijen seviyesindeki eksikliği telafi etmesine neden olur.

Hemoroidler, bir kişinin sedanter iş yapısı nedeniyle uzun saatler boyunca oturmak zorunda kaldığında, aralarında dolaşmak için aralarında çok az mola olduğunda da ortaya çıkabilir.

Diğer olası nedenler çok fazla ishal, anal enfeksiyon veya karaciğerin sirozu olabilir.

Hemoroidlerin Doğal Bileşenlerle Evde Tedavisi

Hemoroitleri tetikleyen yukarıdaki faktörlerden bazılarını tersine çevirebilirsek, hemoroidlerin oldukça sık meydana gelmesinden sorumlu olan problemin kontrolünü ele alabiliriz.

Bu demek oluyor ki dışkıyı yumuşak tut fveya rektumda kolay hareket. Bunun için yapmalıyız bolca su iç, en azından günde sekiz bardak ve ayrıca diyetimizde yüksek lif. Yüksek lif, tam tahıllarda, baklagiller, yapraklı yeşil sebzelerde, çiğ meyvelerde bulunur. Lif suyu tutmaya ve dışkıyı nemli tutmaya yardımcı olur.

En iyisi çok uzun oturmaktan kaçının bir konumda. Altta yatan doku ve damarları sıkıştırmayı durdurmak için tabanınızı kaydırmaya devam edin. Hareket etmek, kan dolaşımını artırmak ve anal bölgedeki kan akışını iyileştirmek için sık sık ara verin. Masanızdan inmek imkansız olduğu yerde, yastık gibi yumuşak ve cushy bir şeye oturmaya çalışın veya ortada bir delik bulunan bir yastık gibi bir hamur üzerinde olabilir.

Tuvalette çok uzun süre harcamayın.

Dışkılamak için çok uğraşmayın ve bunu yaparken nefesinizi tutmayın. Hatırlamak önemlidir. Yerçekiminin rektumdan dışkıları almasını sağlamak için çömelme veya yarı çömelme pozisyonunda dışkılamaya çalışın.

Kendinizi fiziksel olarak aktif tutun. Kan dolaşımını iyileştiren uzun adımlarla yürümek de dahil olmak üzere bol miktarda egzersiz yapın.

Narenciye suyundan kaçının, gazlı alkolsüz içecekler, soda içecekleri, şaraplar ve alkol asit ph seviyesini artırır.

Asla ağır nesneleri kaldırmaya çalışmayın ve kesinlikle gerekliyse, ağır bir nesneyi herhangi bir sarsıntılı hareket olmadan yavaşça ama sabit bir şekilde kaldırırken karın kaslarınızı sıkarken çok fazla hava soluyarak ve burun deliğinden yavaşça nefes vererek yapın.

Uygulamak buz küpleri On dakika kadar sonra etkilenen bölgede, bu ağrıdan biraz rahatlama sağlayacaktır.

Sıcak banyo Kan dolaşımını iyileştirmeye yardımcı olur.

Sitz Hamamı anal bölgedeki ağrıyı hafifletmeye ve kan akışını iyileştirmeye yardımcı olur.

Psyllium tohumları bir bardak su ile birlikte alınan lif takviyesi

At Kestanesi (Aesculus Hippocastanum) doğal anti-enflamatuar ve büzücü özelliklere sahiptir. Tonlama yardımcı olur damarlar.

Cadı Fındığı (Hammamelis viriniana) sıvı şişlik ve iltihabı azaltan doğal büzücü vardır. Pamuk içine batırılmış anüsün çıkıntılı bölümüne uygulayın.

Kasap Süpürgesi (Ruscus Aculeatus) Varisli damarları ve hemoroidleri tedavi etmek için kullanılır.

Aloe Vera doğrudan etkilenen kısma uygulandığında kanama ve ağrıyı azaltmaya yardımcı olur.

Kızılcık suyu iç hemoroid tedavisi için iyidir. Kolay bağırsak hareketini geliştirir ve kabızlığı önler.

Gingko Biloba takviyeleri, kazıklardan etkilenen bölümlere kan dolaşımını iyileştirmeye yardımcı olur. Bu iyileşme sürecini hızlandırır.

Evde Bitkisel Hemoroit Çare

Hemoroid ile ilişkili akut ağrı ve kanamadan kurtulmakla kalmayıp, aynı zamanda bu korkunç kazıkların arkasındaki gerçek nedenden kurtulmaya yardımcı olan çok etkili otlar da vardır. Bununla birlikte, aynı bitkisel tedavi tüm kişiler için geçerli olmayabilir. Çünkü her insanın kendi vücudu ve sağlık sistemi diğerlerinden oldukça farklıdır. Doğal olarak hızlı ve güvenli bir tedavi için kişiye en uygun bitkisel ilaç reçete etmeden önce her bir kişiye uygun değerlendirme için uygun şekilde yaklaşılmalıdır.

Bitkiler sadece mevcut doğal flora ile değil, aynı zamanda yüzyıllar boyunca milyonlarca insanı başarıyla tedavi etmiş olan Çin ve Hintlilerle de sınırlıdır. Aslında tüm bitkisel pratisyenler bu tür tedavilerin kendilerinin farkında değildir. Ancak bu, ortak kişinin bu tür hayati bilgilere erişimini kısıtlamaz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı