Gut için Bitkisel Tedaviler? Gut, Reçeteli İlaç Kullanmadan Doğal Olarak Nasıl Tedavi Edilir?

Sık gut atakları çeken çoğumuz, en mantıklı sonucun, durumu tedavi etmek için doktor tarafından reçete edilen ilaç almak olduğunu düşünüyoruz. Bununla birlikte, gut için reçete bazlı meslektaşlarının yanı sıra işe yarayan bitkisel tedaviler olduğunu biliyor muydunuz?

Jüri var ve gut atakları çekenler için iyi bir haber. Yakın zamanda gut atakları geçiren 120 kişiden oluşan bir çalışmada, reçeteli ilaçların bitkisel muadillerine göre ne kadar etkili olduğunu 1 ila 5’lik bir ölçekte derecelendirmeleri istendi. Sonuçlar? Tüm reçeteli ilaçlar arasında, Prednisone 4.4 ile en yüksek puanı aldı. Anturane, gut tedavisi için etkinliğinde en düşük puanı aldı.

Buna karşılık, hem gut bakımı hem de Urinex, Prednizon gibi reçeteli ilaçlara etkili bir alternatif olarak karşılaştırılabilir sonuçlar elde etti. Bu önemlidir, çünkü gut hastalarının paralarını yüksek fiyatlı doktor reçeteli ilaçlara harcamak zorunda kalmadıkları ve aynı sonuçlar için alternatif bitkisel takviyeleri tercih edebilecekleri anlamına gelir.

Yüksek fiyatlı reçeteli gut ilacının diğer alternatifleri?

Aynı çalışmada, katılımcılardan gut için birkaç doğal tedaviyi 1 ila 5’lik bir ölçekte derecelendirmeleri istenmiştir; 5 en etkili olanıdır. Ankete katılan 120 kişiden en iyi doğal çözüm kiraz suyu, ardından kabartma tozu, kereviz tohumu özü ve son olarak aktif kömür oldu. Bu bitkisel alternatiflerin tümü, gut semptomlarını kontrol etmek açısından Allopurinol, Probenesid ve NSAIDS ile eşitti.

Ne anlama geliyor?

Bu makalenin amacı, gut için steroid ve diğer reçeteli ilaçları kullanmanın alternatifleri olduğunu ve bu ilaçların çoğunun yan yana karşılaştırıldığında, gutün bitkisel takviyeler ve yaygın doğal gut tedavileri kullanarak tedavi etmekten daha yararlı olmadığını göstermektir. birçoğu “halk hekimliği” olarak görüyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı