Fobi için 6 Etkili Bitkisel Çözüm

Bir fobi, semptomları bazen yönetilebilen irrasyonel bir korku olarak tanımlanır. Bazı talihsiz durumlarda, bu mantıksız korku o kadar zayıflatıcı olabilir ki, bir kurbanın günlük yaşamı durabilir.

Bir korku, hemen hemen her nesne, durum veya insanla ilgili olabilir veya hoş olmayan bir deneyimden kaçınmak için bilinçaltı zihnin refleks hareketinden kaynaklanabilir.

Yaygın fobiler arasında akrofobi (yükseklik korkusu), agorafobi, (açık alan korkusu), klostrofobi (kapalı alan korkusu) vb.

Bir fobinin yaygın semptomları, bir terör veya panik hissi, düşüncelere odaklanamama, durumdan kaçmak için güçlü bir istek veya baş dönmesi veya titreme gibi kontrol edilemeyen bir fiziksel yanıttan kaynaklanır.

Mantıksız korku hastalarına yardım etmenin birçok yolu vardır. Bitkisel ilaçlar veya aromaterapi gibi Fobi için Doğal Çözümler bu yönde gerçekten etkili olabilir.

İşte Fobi için Ortak Bitkisel Çözümlerin Bir Listesi.

Limon veya Kireç

Limon suyu, fobi saldırısının neden olduğu bulantı ve baş dönmesini hafifletmede oldukça etkili kabul edilir. Bu yöntem Ayurveda uygulayıcıları tarafından yaygın olarak kullanılmaktadır. Fobiyle ilgili farklı semptomlardan tamamen kurtulmak için, kireci ikiye bölün ve bir süre koklayın.

Çin Kafatası Kapağı

Çin kafatası kapağı, bir hastanın fobi durumunun neden olduğu endişe ve korkudan kurtulmasına yardımcı olabilecek bir bitkidir. Geleneksel olarak, Çin kafatası şapkası, Çinli bitkisel pratisyenler tarafından endişe ve uykusuzluk ile ilgili sorunları tedavi etmek için kullanılmıştır. Bu bitkinin ana bileşenlerinden biri, fobisi olan hastalarda stres hormonunun büyük ölçüde azalmasına yardımcı olan wogonin gibi flavonoidlerdir. Bu bitki, bir kişinin merkezi sinir sistemini harekete geçirmeye yardımcı olur, böylece hastanın korku ve endişeye daha olumlu yanıt vermesine yardımcı olur.

Çayır Tatlı

Çayır tatlısı, endişe ve korkunun rahatsızlığından kurtulmak için fobiden muzdarip bir kişi tarafından çay şeklinde alınabilen bir bitki türüdür. Genellikle sindirim sistemindeki çarpıntı, panik ve rahatsızlık gibi fobi ile ilişkili fiziksel semptomlar, yutulan çayır tatlımın üstesinden gelebilir.

Tutku çiçeği

Tutku çiçeği, vücudun strese karşı duygusal tepkisini modüle etmeye ve bir kişinin duygusal olarak sakin ve dengeli kalmasına yardımcı olabilecek bir bitkidir. Bu özel bitki doğal bir sakinleştirici görevi görür ve bir hastanın fobilerle ilgili yanıtları tetikleyebilecek son derece korkulu durumun üstesinden gelmesine yardımcı olabilir. Bu bitkinin asması, her türlü fobi için etkili bir bitkisel ilaç yapan birçok yatıştırıcı özellik içerir. Fobi için Ayurveda Tedavileri için birçok kitapta, fobiden muzdarip hastalarda sinirlilik ve korku ile ilgili sorunlar için tutku çiçek çayı önerilmiştir.

Kava

Kava geleneksel olarak Güney Pasifik bölgesinde tören içecekleri hazırlamak için kullanılan bir bitkidir. Bu bitki doğal bir yatıştırıcıdır ve vücudun kaslarını gevşetir. Kava’dan gelen kök ekstraktı çözünür ve bir kişiyi fobi semptomlarından kurtarmak için suya eklenebilir. Kava’nın gastrointestinal sistemi sakinleştirdiği ve mide bulantısı ve asitlik gibi fobi ile ilişkili mide problemlerinden acı çekmesine neden olduğu da bilinmektedir.

sarı papatya

Fobi deneyimlerinden muzdarip insanların ortak sorunlarından bazıları korku, dehşet ve uykusuzluktur. Papatya, sinir sistemini yatıştırmaya ve gevşetmeye ve fobi ile ilişkili ortak sorunları tedavi etmeye yardımcı olan bir sinir gevşetici olarak adlandırılır.

Bu bitki aynı zamanda doğal bir yatıştırıcı gibi davranır ve beyindeki nörotransmitteri fobi hastasının daha kararlı ve sakin olmasına yardımcı olacak şekilde etkileyerek sinir sistemini yatıştırır.

Kaygı, sürekli gereksiz düşünce, gerginlik ve korkunun sonucudur. Ayurveda ilaçlarının yanı sıra Yoga, meditasyon ve pranayama ilk önce fobi ile panik atakların temizlenmesinde çok faydalı olabilir. Fobi için Ayurveda ilaçları genel olarak çok yatıştırıcı ve zararsızdır. Bununla birlikte, herhangi bir tedaviye başlamadan önce bir sağlık uzmanına danışın.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı