Trend

Siyah Çin Mantarı; Sağlık, Fitness, Diyetler, Zayıflama ve Beslenme için

Bir sebzede balık ve et dokuları ve lezzetleri bulunabilir mi? Çin Siyah Mantarı; bu nitelikler, hayati besinler ve besin takviyesi olarak genel sağlık ve sağlığa değerli katkıları ile ünlüdür. Genellikle kurutulmuş ambalajlı formunda bulundukları için, kullanımdan önce yıkaması gerekir.

Bir Sağlık Eki Olarak

Kanı zenginleştiren ve demir eksikliği anemisini önleyen Batı tıp bilimi, Siyah Mantar’ın trombosit agregasyonunu inhibe ettiği ve böylece kan viskozite seviyelerini düşürdüğü için kan viskozite modülasyonunda çok etkili olduğunu bulmuştur. Geleneksel Çin Tıbbında (TCM) uygulamaları anemi, uterus kanaması, hemoroidler, yüksek tansiyon ve koroner kalp hastalığıdır. Aynı zamanda kanser önleme ve rahatlama konusunda da önemli bir rol oynar.

Çin mutfağında çok yaygın ve ucuz bir bileşen olan TCM’de binlerce yıldır tıbbi bir gıda olarak kabul edilmektedir. Demir, protein, yağ, vitaminler ve polisakkaritler gibi besinler açısından zengin olan Siyah Mantar ayrıca vücudun uzun süreli sağlığı için gerekli olan potasyum, selenyum ve manganez gibi hayati eser elementler içerir.

Siyah Mantarın acı tatlı tadı özellikle güçlü değil, dokusu kesinlikle ete benziyor. Yemeklerde bulunması, ana bileşenlerin lezzetlerini arttırmaya hizmet eder.

Diyet Yardımı Olarak

Siyah Mantar, obeziteye karşı mücadelede güçlü bir müttefiktir. Çok düşük kalorili iken, kaynatıldığında et benzeri dokusu (ve tadı) özellikle iştah tatmin eder. Bunları ‘zenginleştirmek’, diyet / zayıflama amacıyla ve değerli besin içerikleri için toplu olarak sık sık diğer yemeklere eklenir.

Kesinlikle ‘fast-food’ kullanmadan önce geniş bir ıslatma ve temizlik gerekir. Çoğu Çin süpermarketinde bulunan Black Mantar, bazen Tesco’nun şehir içi şubeleri tarafından stoklanmaktadır.

Yanında Zevk için ‘Şişman Busters’

Keskin diyetisyenler, Siyah Mantarlarını, kanıtlanmış Çin zayıflama, kilo verme ve Yeşil Çay (Lu Cha) ve Bojenmi Çayı gibi beslenme yardımcıları ile yıkayabilir.

Yeşil çay kalbi uyarır, sindirime yardımcı olur ve genel bir ‘uyandırma’ çağrısı sağlar. Yağ metabolizmasını teşvik eden ve diyet ve zayıflama için popüler olan genel vücut detoksifikasyonu da Yeşil Çay içmekle teşvik edilir.

Anemi hastaları (ve adet dönemindeki kadınlar), demir asimilasyonunu bir şekilde inhibe ettiği için Yeşil Çay’dan kaçınmalıdır. Bunlar Bojenmi Çayı’na geçmeli (aşağıya bakınız) ve / veya demir eksikliklerini gidermek için Siyah Mantar tüketmelidir.

Bojenmi Cha, aynı zamanda “iyi sağlık, güzel görünüm et azaltıcı çay” olarak da bilinir, ayrıca zayıflama ve kilo kaybını teşvik eder. Eski bir Ming Hanedanlığı ilacına dayanan 12 şifalı bitkinin bir karışımı olan bu hoş tatma çayı, sindirime yardımcı olur, kolesterol seviyelerini düşürür ve hafif bir müshil etkisi vardır.

Her iki çay da iç sistemlerden yağ birikintilerini temizlemeye yardımcı olur. Ucuz Yeşil Çay’ın yağ giderme etkisi, Çin restoranlarının kapanış saatlerinde masalardaki gresi temizlemek için solları kullanmasıdır.

Siyah Mantar, Yeşil Çay ve Bojenmi Çayı’nın hepsinin, yaşlanma karşıtı ve sağlık ve fitness diyet rejimlerine dahil edilmelerini teşvik eden iç temizleme, detoksifiye edici ve uzun ömürlü etkileri vardır. Üçü de çoğu Çin Süpermarketinde bulunabilir

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı