Trend

Bitkisel Uykusuzluk Tedavileri Güvenli midir?

Bugün piyasada takviyeler, haplar, gıda ve çaylar gibi binlerce bitkisel ilaç mevcuttur. Hastalıkların tedavisine, önlenmesine veya iyileştirilmesine yardımcı olabilecek bitki ve meyvelerden elde edilen farklı bileşenler içerirler. Örneğin, uykusuzluk bitkisel ilaçları, uyku yoksunluğunu ve uyku ile ilgili sorunları azaltmaya yardımcı olan farklı bitkilerden elde edilir. Ve bu giderler, tıbbi masrafları kesiyorsanız ve daha ucuz tıbbi alternatifler arıyorsanız çok yararlıdır.

Bununla birlikte, birkaç bitkisel uykusuzluk ilacı kullanımının güvenli olduğunu iddia eder, ancak FDA düzenlemesine sahip bir ilaç olarak uymaz. Bitkisel takviyeler ilaç kategorisine ait olmak yerine gıda kategorisine girer. Etiketlerini veya ambalajlarını kontrol etmeye çalışırsanız, etiketin bir FDA sorumluluk reddi içerdiğini görürsünüz. Bu feragatname, ürünün herhangi bir hastalığı teşhis etmek, tedavi etmek, iyileştirmek veya önlemek amacıyla tasarlanmadığını belirtir. Bu nedenle, FDA değerlendirmesine tabi olmayan ürünlerin tıbbi durumları tedavi etmek için kullanımı güvenli olmayabilir; durumu kötüleştirebilir ve hatta ölüme yol açabilir. Bitkisel ilaçların aşırı kullanımı konusunda çeşitli ölüm ve komplikasyon vakaları bildirilmiştir.

Ayrıca, bitkisel ilaçlar sağlık uzmanınız tarafından izlenmelidir. Ancak, sadece lisanslı pratisyenlerin bitkisel alımınızı izleyebileceğini veya denetleyebileceğini unutmayın. Aşağıdaki insan grupları, dikkatli bir şekilde bitkisel ilaçları almamalı veya kullanmamalıdır:

· Bebekler ve çocuklar

· Hamile kadın

· Kritik hastaları

· Alerjik reaksiyon öyküsü olan kişiler

· Geçmişte nöbetler, kardiyak problemler, karaciğer arızası ve böbrek problemleri olan insanlar

Bitkisel ilaçlar kullanan kişilerin olumsuz sağlık etkileri yaşadıkları birkaç vaka bildirilmiştir. Genellikle şiddetli baş ağrısı, baş dönmesi, çarpıntı, hipertansiyon, kanama ve hatta halüsinasyonlar ve deliryum yaşarlar. Bitkisel ilaçlarla ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce sağlık uzmanınıza danışmanız şiddetle tavsiye edilir. Bitkisel ilaçların riski vücudumuzdaki faydalarından daha fazladır. Bazı bitkisel ilaçlar daha yüksek dozlarda veya konsantrasyonlarda alınırsa toksik olabilir. Bazıları bazı geleneksel ilaçlara veya durumlara karşı koyabilir. Bazıları şiddetli sağlık riski oluşturabilecek alerjik reaksiyonu, nöbetleri ve kalp krizini uyarabilir.

Sonuç olarak, hastalıktan ziyade sağlığı teşvik etmek için güvenlik hususları ve katı tedbirler alınması gerekmektedir. Şimdi sizin için yararlı olabilir, ancak bitkisel takviyelerin FDA tarafından kaliteli bir ürün sağlayan İyi Üretim Uygulaması’na (GMP) uygun olup olmadığını göz önünde bulundurun. GMP ile, her bitkisel takviye kaliteli bir şekilde üretilir, safsızlıklar içermez ve doğru bir şekilde etiketlenir. Sağlık alternatiflerini seçerken ve satın alırken akıllı ve güvenli olun.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı