Trend

Bitkisel Tıbbın Konvansiyonel Tıbba Göre Avantajları

Otlar iz bırakıyor, çoğumuz bitkilerin gücüne ve sağlık ve refah için faydalarına inanıyoruz. Modern tıp, bitkisel ilaçlara bakmak ve klinik olarak araştırılan ve denenen üretilen ilaçları reçete etmeyi çok istekli değildir.

Organik tıp, modern tıbbı kabul etmediği veya herhangi bir güven vermediği halde varlıklarını hissettiriyor. Elbette modern tıbbın birçok hastalığın önlenmesi ve tedavisinde çok etkili olduğunu kabul edebiliriz. Yüzlerce yıl önce ölümcül olan ve şimdi modern tıpla tedavi edilebilecek çok fazla rahatsızlık ve durum var. Bu, bugün birçok bireyin yaşam süresini artırmaya yardımcı oluyor.

Birçoğumuz bitkisel ilaçları tercih ediyoruz ve bitkisel tıbbın büyümesini geriletmek için genellikle yeni yasalar ve düzenlemeler geçilmesine rağmen, doğal ve tamamlayıcı ilaçlar kullanarak kendilerini tedavi etmeyi seçen bizler var.

Modern Tıbbın Dezavantajı

Bununla birlikte, modern tıbbın da kabul edilmesi gereken bir tarafı vardır ve bu, bu ilaçların sentetik maddeler kullanılarak laboratuarlarda yapılması ve sıklıkla uğraşılması gereken yan etkiler vardır. Bazı yan etkiler oldukça sertken bazıları daha hafif olabilir. Bu olumsuz yan etkiler ödenecek fiyattır, bitkisel ilaçlarla ise bunun olma ihtimali çok daha azdır. Modern tıpta yan etkilerin ilacın gerçek faydalarının yerini aldığı ve oldukça tehlikeli olabileceği durumlar olmuştur. Bitkisel takviyeler, daha bütünsel bir düzeyde çalışır veya nedeni hedefler ve belki de daha hafif ama uzun süreli kullanımda birçok kişi için iyi sonuçlar verdiğini göstermiştir.

ABD’deki istatistikler, modern tıbbın diğer dezavantajlarından birinin, çoğu hastanın sıklıkla çeşitli ilaçlara bağlı komplikasyonlar yaşadığını ve bunların genellikle ölüme yol açabileceğini ortaya koymaktadır. Diğer dezavantaj fiyat etiketidir, gelişmekte olan dünyadaki çoğu insan için bu ilaçların fiyatı uygun değildir. Milyonlarca insan tıbbi tedaviyi karşılayamıyor ve bu nedenle tedavi göremedikleri için hayatlarını kaybediyorlar.

Modern tıbbın bitkisel tıbba kıyasla en zayıflatıcı gerçeklerinden biri, önleme yerine tedaviyi vurgulamasıdır. Bu, ilaç endüstrisinin kârın her şeyden daha önemli hale geldiği milyarlarca dolarlık bir pazar haline gelmesine yol açtı. Bitkisel ve alternatif tıp, semptomlardan ziyade nedeni önlemeye ve tedavi etmeye inanır.

Bitkisel takviyeler popüler gibi görünse de, güzellik endüstrisi bile bu yolu yönlendiriyor. Günümüzde birçok marka, etik güzellik ürünleri için bileşenleri olarak bitkileri araştırıyor ve cilt bakım ürünleri. Saç bakımı bile doğal saç bakım ürünleri sunan birçok yeni marka ile bitkisel hale geldi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı