Kellik için Popüler Bitkisel Tedavi – Bhringaraj

Tropik bölgelerde ve dünyadaki ıslak ılıman iklimlerde, eclipta alba adı verilen papatya benzeri, beyaz, narin çiçekler olan bir bitki büyür. Bu ayurveda tıbbında önemli olan bir bitkidir, eski bir uygulamadır. Yaygın olarak bhringaraj veya bhringraj olarak bilinir. Birçok kadın ve erkek, saçlarını kafa derisi için doğal besinlerle sağlıklı tutmak ve bu kellik için bitkisel bir tedavi olarak bu bitkiyle ilgileniyor.

5000 yıl önce Hindistan’dan gelen Ayurveda, ruh, zihin ve bedenin tüm unsurlarını dengelemeye çalışan bütünsel bir şifa sistemidir. Tedavileri ve uygulamaları bu temel dengeyi başarmaya çalışır. Ayuredic tıp ile ilgili ürünlerin yaşam arttırıcı ve doğal olması gerekmektedir. Bitki eklipta alba’sından ekstrakte edilen saç büyümesi için kullanılan bileşenler bu tanıma uygundur.

Bhringraj Hazırlık

Bhringraj yağ veya toz formunda mevcuttur ve doğal gıda mağazalarında ve sağlıklı yaşam için organik ürünler ve takviyeler satan diğer mağazalarda bulunabilir. Eclipta alba otunun hazırlanması iki ana yöntemden biriyle yapılabilir.

* Bitki, bhringaraj’ı daha sonra susam veya hindistancevizi yağı ile karıştırılan toz haline getirmek için öğütülebilir.

* Yapraklar bhringraj suyu yapmak için kaynatılabilir ve daha sonra susam veya hindistancevizi yağı ile karıştırılabilir veya yapraklar yağ ile kaynatılabilir.

Hazırlık yapılırken hafif ve kolayca emilebilen bir taşıyıcı yağ kullanmak önemlidir. Ağır bir yağ kullanılırsa, ürün kafa derisine emilmez ve saç köklerini tıkar. Saç yağı, uykuda olan saç köklerinin tabanına ulaşmalıdır.

Bhringaraj Nasıl Kullanılır

Bir bhringraj preparatı, güzellik ve sağlık rutininde birçok şekilde kullanılabilir. Aşağıda birkaç fikir bulunmaktadır:

* Bir şampuandan önceki gece, bir ön işlem olarak, doğrudan kafa derisine uygulayarak bhringaraj yağı kullanın. Tamamen emilene kadar kafa derisine hafifçe masaj yapın.

* Ekstra vücut için, bhringaraj’a meyve amla ekleyin ve bir detangler için, shikakai ekleyin.

* Bhringraj tozunu tüm doğal bakım uygulamalarına, saç kremlerine ve ticari şampuanlara kadar birleştirin.

* Zaten bhringraj içeren şampuanlar satın alın.

En iyi sonuçlar için, bu saç büyümesi eclipta alba’nın düzenli olarak saç yağı hazırlanmasını kullanın. Bu önemlidir, çünkü tedaviye ihtiyaç duyan koşullar uzun süredir devam etmektedir, bu yüzden bir gecede çözüm olmayacağını anlayın. Neyse ki, bu doğal madde herhangi bir zarar vermeyecektir, bu nedenle endişesiz uzun bir süre kullanılabilir.

Eclipta Alba Hazırlıklarının Faydaları

Bhringrag tozu veya yağı saçın parlak ve sağlıklı görünmesini sağlamak, kafa derisini ve saçları gençleştirmek ve kellikleri önlemek için yararlıdır. Bununla birlikte, öncelikle hem kadınlar hem de erkekler için bir saç büyüme saç yağı olarak görülür. Faydaları arasında tıbbi bir durumdan veya stresden saç kaybını düzeltmek veya uzaklaşmakta olan bir saç çizgisini doldurmak da vardır. Bhringraj’ı iki veya üç ay boyunca sadakatle kullandıktan sonra, alopesi areata hastaları bile saçlarda yeniden büyüme yaşayabilir.

Saç dökülmesi problemi veya tıbbi durumu olmayan yetişkinler bile bhringraj preparatlarını sağlıklı, parlak saçları korumak için yararlı bulurlar. Eclipta alba bitkilerinden elde edilen özleri içeren şampuanları, saç kremlerini ve kafa derisi tedavilerini dikkate alırlar.

Bu saç büyüme saç yağını kullanan her insanla, faydaların listesi daha da uzar. Bazı insanlar saçlarının parlayan koyu rengini arttırmak için haftalık bhringaraj saç ürünlerini kullanırlar. Diğerleri kepeği kontrol etmek için kullanır. Bhringraj sadece bitkisel bir tedavi değildir. kellik, ama güzel, sağlıklı saçlar isteyen herhangi bir yetişkin için mükemmel bir yararlı ürün.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı