Trend

Aromaterapi Nedir?

“Aromaterapi” kelimesi pek çok yerde ve o kadar çok üründe görülür ki, pek çok insanın gerçekten ne anlama geldiği konusunda çok kafa karıştırması şaşırtıcı değildir.

Ne yazık ki “Aromaterapi” nin yasal bir tanımı yoktur, bu yüzden ne yazık ki yakın gelecekte değişme olasılığı düşüktür.

Peki “Aromaterapi” tam olarak nedir? İyi kokan bir şeyden daha mı fazlası?

“Aromaterapi” kelimesi terapinin aromalar hakkında olduğunu ima edebilir. Ama güzel kokulardan daha fazlası, aromaterapi bitkilerin aromatik bileşenleri iyileşmeleri ve sağlık yararları için.

Aromaterapi, vücut zihni ve ruhunun sağlığını geliştirmek ve arttırmak için uçucu yağlar, uçucu bitki özleri kullanma pratiğidir.

Aromaterapide kullanılan uçucu yağların hepsi olduğunu hatırlamak önemlidir. saf bitkisel bazlı yağlar. Sentetik yağlar veya kokuları veya tütsü gibi diğer aromatikleri içermezler ve piyasada, terapötik faydaları olmasa bile iyi kokan herhangi bir ürünü belirtmek için aromaterapi kelimesini kullanan birçok ürünü içermezler. (Gelecekteki blog yayınlarında uçucu yağlar hakkında daha fazla bilgi için göz atın.)

Aromaterapinin başka bir özelliği de bütünsel terapi etkilerin fiziksel, zihinsel, duygusal, manevi ve enerjik olarak birden fazla düzeyde hissedilebileceği anlamında. Bu, aromaterapinin fiziksel rahatsızlıklardan zihinsel ve duygusal etkilere ve daha fazlasına kadar her şeye fayda sağlayabileceği anlamına gelir.

Bu nedenle, aromaterapi diğer modalitelerin yanında çok iyi oturur. Bu nedenle masaj, natüropati, hemşirelik, ebelik, kinesiyoloji ve diğer birçok alanda pratik yapan aromaterapistleri görebilirsiniz. Ya da esans yağları, çeşitli uygulayıcılar tarafından diğer yöntemlere dahil edilmektedir. (Uçucu yağları kullanmak için herhangi bir uygulayıcı uygun eğitime sahip olmalıdır – birçoğu yapar; ancak bazıları değil – gelecekteki bir blog gönderisinde nasıl söyleneceğini ele alacağız.)

Aromaterapi, profesyonel bir yöntem olarak uygulandığında, benzersiz bir tedavi programı oluşturmak için terapistin ayrıntılı bilgisini kullanarak bireyin özel ihtiyaçlarını hedef alır. Bu, masaj veya diğer vücut bakımlarını veya müşterinin evde kullanacağı tedavileri içerebilir.

Elbette aromaterapi, difüzörlerde, inhalerde veya masaj veya vücut yağlarında ve cilt bakım ürünlerinde uçucu yağlar kullanılarak evde daha temel bir seviyede de uygulanabilir. Temizlik ve evdeki diğer kullanımlar için bile kullanılabilirler.

Uçucu yağların faydalarından yararlanmak için aromaterapi kullanmanın birçok yolu vardır. Uçucu yağları kullanmanın birçok yolu hakkında daha fazla bilgi içeren gelecekteki gönderilere bakın.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı